2023 / 2024

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky se uskuteční 19. června v kulturním areálu obce Návsí v 15. hod. 

Školní výlet

Ve středu 5. června se uskuteční školní výlet do Jasení. Odjezd autobusu v 8:00 hod. od MŠ. Prosíme rodiče, aby děti přivedli do MŠ o půl 8.

S sebou batůžek, pití, něco sladkého a pláštěnku. Svačina a oběd budou zajištěny mateřskou školou. Očekávaný návrat ve 14:00 hod. 

Divadlo v PZKO

V úterý 4. června půjdeme do divadla, které se uskuteční v PZKO Návsí pod záštitou paní učitelky Muchové z Masarykovy základní školy. 

Den země v Jablunkově

V pátek 24. května se dětí ze třídy Včeliček a Motýlků zůčastnily Dne země pod záštitou města Jablunkov. Pro děti byly nachystáné různorodé činnosti na téma příroda. Např. výstava paroží a kožešin; výstava „život v lese“; ekosystém v lese; ukázky plodů lesa; neživá zvířata, která najdeme u nás v lese; malování; ukázka dravých ptáků, jízda na ponících a jako odměna pro děti byl skákací hrad.

Doprava na ŠZ

V těchto dnech nás v mateřské škole provází téma doprava kokrétně POZOR, DĚTI, ČERVENÁ! Nejlepší je si to prožít na základě vlastních zkušeností, proto se děti prostřednictvím dopravních her na školní zahradě seznamují s pravidly silničního provozu. Učí se reagovat na dopravní situace a orientovat se v základních pravidle silničního provozu.

Sportovní hry

V úterý 15.5. se čtyři zástupci třídy Včeliček vydali do Jablunkova, kde poměřili své síly s dalšími 14 mateřskými školami. Samozřejmě hry nezačaly ničím jiným než pořádnou rozcvičkou a následovalo pět disciplín, které naše děti skvěle zvládly. S krásným 7. místem si nesly domů i spoustů zážitků a krásnou odměnu! Zaslouží si pořádný potlesk! smiley

Návštěva pana včelaře

Děti návštívily pana včelaře, který je přivítal s úsměvem ve svém „útulném včelím domě“. S obdivem pozorovaly, jak se pan včelař stará o svá hejna včel s velkou péčí. Naslouchaly jeho vyprávění o životě včel a zvědavě se ptaly na všechno, co je zajímalo. Nakonec si odnášely plno nových poznatků a dojmů o úžasném světě včel a práci včelaře. smiley

Vystoupení pro klub důchoců

Skupinka předškoláčků si připravila pro Klub důchodců z obce Návsí pár rytmických písní a básní a vystoupení zakončilo „mazurkou“ a přáním plných slov toho nejcennějšího, a to je hodně zdraví! 

Foto: https://fotogalerie.msnavsi.cz:/qumagie/sl/NnedZY

Pozorování včel

Na školní zahradě se děti sešly k jednomu z nejzajímavějších dobrodružství, jaké mohou zažít - pozorování včel a broučků. Se zvídavýma očima sledují, jak se tito malí tvůrci pohybují mezi květy a zahradními keři, sbírají nektar a pylek, a budují své úly. Pro děti byl tento zážitek nejen zábavný, ale i vzrušující a poučný, neboť se tak přímo seznamují s fascinujícím světem přírody. smiley

Vystoupení pro domov s pečovatelskou službou

Dědečku, babičko hlavně to zdravíčko! Tradiční vystoupení předškoláku pro Domov s pečovatelskou službou v Návsí, kde si děti pro ně připravily milé vystoupení pro potěšení.

Podívejte se sami, jak jim to slušelo smileyhttps://fotogalerie.msnavsi.cz/qumagie/sl/9AD1ok

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - 2023 / 2024