2022 / 2023

Den země v Jablunkově

V Jablunkově se pořádal tradiční Den země, kterého jsme se také zúčastnili. Celý program byl zaměřený na ekologii. Děti si procvičily lesní pedagogiku, třídění odpadu, vyrobily společně zeměkoule, malovaly na folii, cvičily na překážkové dráze, zhlédly přehlídku krásných dravců a užily si skákací hrad laugh.

Předškoláci reprezentují MŠ na veřejnosti

Skupinka předškoláků vystupovala na veřejnosti. Nejdřív U Mrozka pro jubilanty obce Návsí, v kulturním areálu pro Klub důchodců a již tradičně jsme zašli zatančit a zazpívat do Domu s pečovatelskou službou. Také jsme byli pozváni na Vítání občánků, kde se děti předvedly maminkám a dětem narozeným v tomto roce. Vystoupení se jim moc povedlo a za hezké zpestření akcí dostaly vždy sladkou odměnu a zasloužený velký potlesk smiley

Pokladnice zážitků

Pokladnice zážitků aneb Co dělají Motýlci na jaře : https://fotogalerie.msnavsi.cz/qumagie/sl/pweu9Z

Den země

S předškoláky se zúčastníme tradiční akce  Den země v Jablunkově za radnicí v dopoledních hodinách. Prosíme rodiče, dejte dětem do batůžku pitíčko a dobrůtku. Při nepříznivém počasí se akce nezúčastníme.

Barevná kvetoucí příroda

Psí návštěva ve školce

V úterý 16. 5. nás na školní zahradě navštívila praxe Terezka se svou fenkou Atenkou, aby nám předvedla poslušnost štěněte. Už totiž spolu vyhrály nejcennější medaile na různých soutěžích ! A tak děti sledovaly, jak Atenka sedne, lehne, chodí u nohy, vycení zuby na povel. Terezka také odpovídala na všechny otázky a kdo měl odvahu, tak si ji pohladilsmiley.

Moje rodina - Den matek

Akce s hasiči

Tak se děti dočkaly... Celý týden se těšily na HASIČE. A v pátek jsme na ně společně vyrazili - celá školka Kaštánek i s kamarády z Jasení. Nejdřív se šly podívat na obrovský oheň, který hasiči zapálili, a zkusily ho hasit. Děti z kroužku Mladých hasičů ukázaly, jak mají skvěle natrénováno. Našim dětem se to líbilo, a proto se také pustily do zdolávání hasičské překážkové dráhy.

Vyráběli jsme z keramické hlíny

Přiblížil se svátek všech maminek - Den matek a děti si letos připravily překvapení v podobě srdíček z keramiky. Tomu však předcházela velká příprava. Děti se pod vedením p.uč.Lucky naučily hlínu zpracovat, vyválet, vykrojit, na to obtisknout různý dekor - použily mušle, větvičky, šišky a jiné přírodniny. Každý kus originál wink. Po vyschnutí a vypálení v peci, kterou nám poskytla MZŠ Návsí - moc děkujeme, si děti srdíčka naaranžovaly.

VÝLET

Výlet na kynologické cvičiště. Více informací v Aktualitách.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - 2022 / 2023