ÚKOLY PRO PŘEDŠKOLÁČKY (vloženo 2. 5.)

Vážení rodiče, jelikož mateřská škola zůstává nadále uzavřená a nevíme, kdy se setkáme, chtěli bychom požádat Vás rodiče o spolupráci v poskytování zpětné vazby (jak se vám daří vypracovávat úkoly s dětmi, které jsme nabídli k plnění). Doposud jste si mohli tyto úkoly procvičovat s dětmi ve svém zájmu. Prosíme, zapojte se nyní s námi do plnění nových úkolů potřebných pro předškoláky před vstupem do první třídy. Splněné úkoly vyfoťte a zasílejte na  sarka.hermannova@seznam.cz 

Pokud nemáte možnost si materiály vytisknout, procvičujte si podle obrázku nebo si cvik udělejte na papír a napište, jak se vám to podařilo smiley. Případné dotazy ohledně plnění úkolů, jejich vytisknutí či předání pište na výše uvedený e-mail a vyřešíme je spolu wink.  Pokud se někomu podařilo splnit již některé úkoly v dubnu, můžete poslat i tyto, rádi se na ně podíváme.

A teď už k úkolkům tohoto týdne : Děti, víte, že maminky budou mít v neděli 10.května svátek ? Ve školce bychom jim vyráběli nějaký dáreček a přáníčko, ale to zvládnete určitě i doma. Nakreslená kytička nebo srdíčko v přáníčku potěší každou maminku, a proto se pusťte do kreslení či vyrábění, na co zrovna máte chuť. S vyrobeným přáníčkem se vyfoťte, pošlete a ve fotogalerii na našich webových stránkách si vytvoříme "Nástěnku".

V odkazu níže si procvičte seřazování kytiček podle velikosti :

Matematické představy - seřaď podle velikosti 

Také medvídci mají svou rodinku, najdeš 10 rozdílů ?

Úkol pro bystrá očka - najdi 10 rozdílů

A když už jsme u těch kytiček, procvičte si úkol od kocourka Drápka :

Grafomotorický cvik - obtáhni cestu ke kytičce

A kdo bude chtít, může se naučit pro maminku k svátku básničku anebo si ji od maminky, tatínka nebo staršího sourozence jen poslechněte.

Protože jste pilné Včeličky a Světlušky, věříme, že tyto úkoly budou pro vás hračka wink.

Moc vás, děti, zdravíme, mějte se hezky a rodičům děkujeme za spolupráci.

Vaše paní učitelky heartsmiley