NOVÉ ÚKOLY PRO PŘEDŠKOLÁČKY (vloženo 18. 5.)

Milé děti, moc vás chválíme za splněné úkoly a za fotečky, které nám posíláte wink.

A protože venku všechno v měsíci květnu kvete, budeme se i my tentokrát věnovat kvetoucí přírodě.

Na procházce nebo na zahradě můžete pozorovat a pojmenovávat květiny, bylinky nebo stromy a napsat nám, jak se jmenují.

A pak už se pusťte do úkolů :

1. Poznáš, kde je více kytiček ?

Více x méně (matematické představy)

2. Na jakou hlásku začíná slovo "kytka" ? Procvičte si i počáteční hlásku u jiných slov :

Najdi dva obrázky, které začínají stejnou hláskou

3. Každá květinka ke svému růstu potřebuje déšť, procvič si ho na pracovním listu :

Namaluj šikmé přerušované čáry jako déšť

4. Pomoz motýlkovi a vyznač pastelkou cestu ke květině :

Bludiště

5. Nakonec si nějakou kytičku nakreslíme. Můžete se inspirovat kytičkou, kterou jste viděli venku, použít pastelky, barvy, fixy a pustit se do díla smiley.

A k tomu si můžete poslechnout básničku :

Letí, letí včelka, asi takhle velká.

Zdraví každou květinku, načechrá jí sukýnku.

Letí, letí včelka malá, sedá z květu na květ.

Stejně jako loni z jara usmívá se na svět.

Děti, mějte se moc hezky, těšíme se na vaše další splněné úkoly wink, které opět posílejte na sarka.hermannova@seznam.cz

Moc vás zdraví Vaše paní učitelky smiley