KDO NECHODÍ DO ŠKOLKY, MŮŽE PLNIT ÚKOLKY

Milé děti,

moc vás zdravíme a děkujeme za fotografie, které s rodiči posíláte, jsme za ně moc rádi smiley. Nové úkoly, které vám nabízíme k plnění, můžete do konce dubna posílat opět na adresu : sarka.hermannova@seznam.cz  Těšíme se na ně smiley

Tentokrát se budeme věnovat tématu EKOLOGIE, protože se blíží DEN ZEMĚ.  Tento svátek připadá na 22.dubna a my si ho každoročně ve školce připomínáme. Víme, že je důležité chovat se k přírodě hezky, neboť jak se chováme my k ní, tak se ona bude chovat k nám.

• Abychom jí co nejvíce pomohli, je důležité třídit odpad – ke žlutému kontejneru přiřaď, co je z plastu, k modrému co je z papíru, do zeleného sklo, do červeného elektroodpad a do hnědého bioodpad :

Spoj jednotlivé kontejnery s předměty, které do nich patří - pracovní list

S tříděním odpadu by se mělo začít právě už od našich nejmenších. Dle přísloví : „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“ wink

• Z letáků nebo časopisů vystřihni co je z papíru, plastu nebo skla a nalep do příslušného okénka :

Pracovní list - kontejnery (kontejnery můžeš vybarvit podle určených barev)

• Když jste všechno hezky roztřídili,podívejte,jak je země veselá a šťastná :

Obrázek rozstříhejte a složte podle vzoru (mladší děti si rozstřihnou jen na 3 nebo 4 části)

• Na následujícíh obrázcích se podívejte, jak může vypadat znečištěná příroda :

Obrázek - špinavý les - Proč jsou zvířátka v lese smutná ? Co do lesa nepatří ?

Obrázek - čistý les - Pojmenuj zvířátka a vše, co na obrázku vidíš.

Obrázek lesa si vybarvi, vyber si, který se ti  více líbil : Omalovánka - les čistý a špinavý

• Pro dobrou náladu si zazpívejte písničku "Umíme třídit" :

Písnička nahrávka

Písnička slova

• Z některých materiálů, které vyhazujeme a třídíme, si vyrobte např. tuto kytičku :

Budete potřebovat :

• rourku od toaletního papíru ( kterou rozstříháte na oválky) – k výrobě listů kytky
  • plastové špunty – k vytvoření kytičky

Na vaše výrobky se moc těšíme smiley

• Pojďte se s Kostkáčkem proletět po naší zemi :

Cyklus Kostičky - Naše země  : https://decko.ceskatelevize.cz/video/e200327275160053

• A teď hurá ven do přírody. Na procházce si všímejte barevných kontejnerů a pojmenujte, co do kterého patří. Přitom si venku splňte pro radost pár úkolů :