DALŠÍ ÚKOLY PRO PŘEDŠKOLÁČKY (vloženo 11.5.)

Milé děti, tento týden si procvičíme geometrické tvary a některé věci, které k tomu patří wink. Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme opět vkládat do fotogalerie. Splněné úkoly můžete opět posílat na sarka.hermannova@seznam.cz.

Rodičům moc děkujeme za spolupráci při tvoření tabla a za krásné fotografie dětí smiley, které jste poslali.

Moc vás zdraví paní učitelky smiley

Nejdřív si geometrické tvary pojmenujte a dále pracujte podle zadání v pracovním listu :

Procvičování geometrických tvarů

A tady si můžete procvičit :

Zrakové rozlišování - děvčátka

Zrakové rozlišování - kluci

Můžete si pohrát se slovy a rýmy :

Rýmující obrázky

Tvoření na tento týden bude také ze samých tvarů :

Z papíru, který máte doma (barevný, bílý, balící,...) si nastříhejte různé geometrické tvary (kruhy, čtverce, trojúhelníky, obdélníky).

Tvary si uložte na podložku a složte panáčka nebo panenku (můžete i nalepit na papír). Fantazii se meze nekladou laugh. A při práci si můžete ještě názvy tvarů procvičit yes

A nakonec ještě básnička pro lepší zapamatování tvarů :

KRUH je větší kolo auta,

ČTVEREC - to je kapesník,

když si lehne malý ručník,

hned tu máme OBDÉLNÍK.

TROJÚHELNÍK - to je značka,

co všem říká : “Pozor dej.“

Teď už správně řeknu tvary,

Pojď sem ke mně, poslouchej !