ÚKOLKY PRO MLADŠÍ DĚTI ( 6. 4.- 16. 4.)

Milé děti,

vypadá to, že se s vámi - mladšími dětmi ze třídy Motýlků, Berušek a Broučků ještě v nejbližší době neuvidíme, proto jsme pro vás připravili další úkoly pro zábavu. Tentokrát na ně máte čas do příštího pátku. Opět si můžete k plnění vybrat jen některé, které vás nejvíce baví. Kolik toho zvládnete, necháme na vás. Se svými úkoly se můžete pochlubit na adrese sarka.hermannova@seznam.cz     Těšíme se na ně smiley

Rodičům moc děkujeme za zpětnou vazbu a fotografie, které nám posíláte smiley

Velikonoce máme za sebou, a tento týden bychom si ve školce povídali o domácích zvířátkách a jejich mláďátkách.

LEVÁ, PRAVÁ, TAM A ZPÁTKY - VYDÁME SE ZA ZVÍŘÁTKY

• Seznámíme se nejdříve, jaké zvířátko má které mláďátko :

(mladší děti si pojmenují zvířátko, a starší už mohou pojmenovat i mláďátko)

Spoj zvířátko s jeho mláďátkem - pracovní list

• Teď budeme potřebovat ruce. Zvířátka, která vidíte na dvorku na následujícím obrázku poznejte a vytleskejte po slabikách (sle-pi-ce) :

Pojmenuj zvířátka a rozlož na slabiky - obrázek

• Každé zvířátko má místo, kde bydlí. Pomoz mu ho najít a spojit čarou :

Kde zvířátka bydlí ? - pracovní list

• Pejska jste určitě správně umístili do boudy a teď si můžete pejska i boudu vyrobit :

1. Barevné lepící bločky na poznámky složte dle návodu (nebo jiný čtvereček papíru, který máte doma)  Návod na složení hlavy pejska

2. Domalujte obličej pejskovi fixem nebo pastelkou

3. Psí boudu vytvoříte také jednoduše : bouda - jeden lístek + střecha -  přehněte druhý lístek na polovinu

4. Můžete si  vyrobit pejsků více a nalepit na velký papír

Pro mladší děti bude možná skládání hlavy pejska obtížné, ale mohou jim pomoci rodiče nebo starší sourozenec, obličej už dokreslí určitě samy wink

Anebo si mohou vybarvit omalovánku :

Omalovánka pejsek

Omalovánka Pejsek u boudy

• Pejska s boudou máme hotového, ale co on to na obrázku dělá ? Zkuste si s ním procvičit orientaci v prostoru a správné pojmenování některých předložek :

Řekni, kde je pejsek  - pracovní list.

• Teď už znáte některá domácí zvířátka, vyrazte proto na procházku a určitě některá uvidíte nebo potkáte. Pojmenujte je a můžete i spočítat, kolik jich ve svém okolí najdete.

• Mezi zvířátka z farmy se zatoulalo jedno, které tam nepatří, najdeš ho ? :

Které zvířátko nepatří na farmu ?

• Zazpívejte si pro radost  písničku Z. Svěráka a J.Uhlíře :

- písnička je jednoduchá, děti se jistě rády zapojí a zopakují hlasy zvířátek v písničce  laugh

• Hádanky teď hádejte a zvířátko hledejte :

Víte, kdo tak nahlas štěká, kdo zloděje v noci leká ?

Kdo uhlídá dům i ves. Ano, správně, je to _ _ _!

Vidí myšku, hned ji chytí, očima si přitom svítí.

Každý kluk i holčička, ví, že to je  _ _ _ _ _ _ _

Trávu mění na mlíčko, k tomu bučí maličko,

Poznali jste ? Sláva ! Je to totiž  _ _ _ _ _

Obilí i zrnko máku hned si vezme do zobáku.

Zato snáší vajíčka. Kdopak je to ? _ _ _ _ _ _ _ _

• A když jste tak dobře našly všechna zvířátka v hádankách, zkuste jim postavit ohrádky a domečky, kam se budou moci uložit ke spánku až přijde noc…..

(třeba z lega nebo kostek, které máte doma- fantazii se meze nekladou).

Na vaše "stavby" se moc těšíme wink

• Pohádka před spaním z knihy Jak zvířátka spí  :  Jak spí kočka

LEVÁ, PRAVÁ, TAM A ZPÁTKY - ZAVŘEM VRÁTKA ZA ZVÍŘÁTKY

Děti, mějte se moc hezky, těšíme se na vaše fotky a obrázkysmiley, které budeme opět vkládat do fotogalerie.

smileyMoc vás zdraví vaše paní učitelkysmiley